Művelődési élet, hely és pályatörténetek Erdélyből

A Vasutas Zeneiskola Pesti Broadway Musical Stúdiója 2018.november-9-11 között az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület meghívására Nagyszebenben és Aradon adta elő Stephen Schwartz- John Michael Tebelak-Gebora György : GODSPELL című musicaljét, nagy sikerrel az Ars Hungarica Fesztivál keretében. Az együttműködés folytatásaként 2019 március 30-án 10.00 órakor a VOKE József Attila Művelődési Központ ( Dunakeszi ), 15.30 órakor pedig a Temi Fővárosi Művelődési Háza látja vendégül nagyszebeni testvérszervezetünket.

A műsor folyamán az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesületének (EMKE) története, Dr. Széman Péter elnök előadásában, az EMKE könyvkiadói tevékenysége pedig Bartha Katalin Ágnes és Kovács Géza kutató-szerkesztők előadásában lesznek láthatóak. Emellett Serfőző Levente filmmel és könyvvel mutatja be Nagyszebent.

Vizsgák a Budapesti Operettszínházban

Néhány emlékezetes pillanat színész- képzésünk félévi vizsgáiról, bemutató óráiról:  2019 január 28.-án,15 órakor, színész mesterség vizsga keretében, Kékkovács Mara és Szendy Szilvi művésznők irányításával adhattak számot tudásukról a VOKE Vasutas Zeneiskola, Pesti Broadway Stúdiójának I. évfolyamos diákjai a  Budapesti Operettszínház Raktárszínházában.Január 29-én a balett teremben mutatták be tánctudásikat Bakó Gábor és Bóna Gábor növendékei, majd 30.-án a zenekari próbaterem adott otthont a beszédtechnika vizsgáknak, amelyre Fehérné Kovács Zsuzsanna valamint Szabó Hella .készítette fel a növendékeket.

Vizsgaelőadás a Kálmán Imre Teátrumban

2019 február 21.-án 15 órai kezdettel láthatta a Kálmán Imre Teátrum szép számmal jelen lévő publikuma a "Péntek 13, a szerelem napja" című zenés színpadi szerelembe esést, egy részben. Az Eisemann Mihály örökzöld dallamaival fűszerezett, Peller Károly által rendezett darabban csillogtathatták meg tehetségüket a Vasutas Zeneiskola Pesti Broadway Stúdiójának növendékei. Az előadás fergeteges sikerrel zárult, a nézőtéren helyet foglaló szakmai hírességek is hosszú percekig tartó tapssal jutalmazták ígéretes jövő előtt álló diákjainkat. Az előadásról még több képet láthat galériánkban.

Művelődési élet, hely és pályatörténetek Erdélyből