Referencia

Iskolánkban tanult többek között: Détár Enikő, Kiss Mari, Bíró Eszter, Kozma Orsolya, Koós Réka, Ullmann Mónika, Auth Csilla, Krassy Renáta , Nyári Szilvia , Nádasi Veronika, Csonka András, Rékasi Károly, Kállóy-Molnár Péter, Vikidál Gyula, Bereczki Zoltán, Nagy Sándor, Polyák Lilla, Ladinek Judit, Feke Pál, Lukács Anita, Gömöri András Máté, Pesák Ádám, Laki Péter, Cseh Dávid Péter, Szabó Dávid, Bálint Ádám, Brasch Bence, Vizi Dávid.

Vágó Bernadett és Vágó Zsuzsi 2005-ben végzett növendékünk karrierjét is az iskolánkban folyó magas színvonalú képzés alapozta meg, hiszen 2005-ben a hazánkba látogató Rudolf c. musical amerikai szerzo-producere választotta ki oket 300 jelentkező közül a darab női címszerepére, melynek bemutatója 2006. májusában volt a Budapesti Operettszínházban.Ezen kívül szinte nincsen olyan zenés színház az országban, melynek darabjaiban ne szerepelnének növendékeink, valamint többen külföldi társulatokban építettek karriert.

A Musical Stúdió 1996.-ban Magyarországon elsőként mutatta be a Fame (Hírnév, Siker) c. musicalt a Thália Színházban, majd játszotta nagy sikerrel több vidéki városban is.

2000.-ben a budapesti Vidám Színpadon a Godspell c. musicalt játszottuk 1 éven át teltházas előadásokkal.

2001.-ben és 2004.-ben az iskola növendékei nagy visszhangot kiváltó sikerrel szerepeltek 5 hetes turné keretén belül az Amerikai Egyesült Államokban és Kanadában, Szörényi Levente-Bródy János: István, a király c. rockoperájával.

A Pesti Broadway Musical Stúdió növendékei 2018. novemberében Erdélyben vendégszerepeltek, Stephen Schwartz-John Michael Tebelak-Gebora György: Godspell című  darabjával, melyet Aradon és Nagyszebenben az Ars Hungarica Fesztivál keretén belül adtak elő  hatalmas sikerrel.

2019. október 23-án pedig az aradi Kamaraszínházban Tábori György-Kocsák Tibor-Miklós Tibor: Utazás című musicaljével arattak szintén fergeteges sikert.

Támogatóink :

MÁV Zrt. és vállalatcsoportjai

MÁV Start Zrt

RailCargo Hungaria Zrt.

Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola Alapítvány

Területi Művelődési Intézmények Egyesülete

Vasutas Országos Közművelődési- és Szabadidő Egyesület

Évzáró a Vasutas Zeneiskolában

2021 június 7-én,  került sor a VOKE Vasutas Zeneiskola Pesti Broadway Stúdiójának évzárójára. Az eseményen jelen volt a Zeneiskola vezetése, valamint a teljes tanári kar. Az szezon búcsúztató a diákok teljesítményének kiértékelésével kezdődött, majd az iskolának otthont adó épület dísztermében folytatódott. Beszédében Pál Gábor, az igazgatótanács elnöke kiemelte, hogy a 2021-es esztendő  világméretű járványa, számos nehézséget hozott az intézményben folyó oktatás terén, melyekkel korábban nem találkozhatott az itt dolgozó közösség. Mindemellett az évadot sikeresen befejezték az évfolyamok diákjai, akik az ünnepség végén kézhez kaphatták bizonyítványaikat, és megérdemelten vonulhattak nyári pihenőjükre.

Jövőre, veled, itt ! a Raktárszínházban

2021 június 6-án, 11 órakor, Somogyi Szilárd rendezésében, a Budapesti Operettszínház Raktárszínházában, Bernard Slade-Stan Daniels: Jövőre, veled, itt ! című darabját láthatták a nézők. A VOKE Vasutas Zeneiskola  Pesti Broadway Musical Stúdió gyakorlatos színész (színházi és filmszínész) szakmairány vizsgaelőadását megtekintette Kiss-B. Atilla, a Budapesti Operettszínház  főigazgatója is, A vizsga érdekessége, hogy a kétszemélyes darabban, Doris és George szerepeit hat növendékünk formálta meg a különböző életciklusokban. A humoros és könnyfakasztó jelenetektől sem mentes mű alakításait hatalmas tapsviharral jutalmazta a jelenlévő publikum.

Vizsgaelőadás a Kálmán imre Teátrumban

2021 június 5-én, 14 órakor a Budapesti Operettszínház Kálmán Imre Teátruma adott otthont a A VOKE Vasutas Zeneiskola Pesti Broadway Musical Stúdió színész szakképesítés-ráépülés szakmairány vizsgaelőadásának.  Diákjaink Eisemann Mihály-K.Halász Gyula-Kellér Dezső : Fiatalság, bolondság című kamara operett darabját adták elő a telt házas publikum előtt. A  Peller Károly által átdolgozott mű, káprázatos díszleteivel és jelmezeivel hatalmas sikert aratott a jelenlévők körében.

KMMN