KÉPZÉS

A KÖZÖSEN MŰKÖDTETETT PESTI BROADWAY MUSICAL STÚDIÓJÁBA

OPERETT ÉS MUSICAL SZÍNÉSZ II. SZAKKÉPESÍTÉST MEGALAPOZÓ KÉPZÉSÉRE

Képzési idő:

Színész II. (Színházi és filmszínész): 2 év (960 óra)

Jelentkezési határidő: 2023. június 16.

A felvételi időpontja: 2023. június 20. 09:30 óra

09:30-10:00 óráig kötelező regisztráció

10:00 órától egyéni meghallgatások

A felvételi helyszíne: VOKE Vasutas Zene- és Képzőművészeti Iskola

1068 Budapest Városligeti fasor 46-48. II. emelet.

Jelentkezés módja: a www.vasutaszeneiskola.hu honlapról letölthető jelentkezési lap kitöltése és elküldése a titkarsag@zeneiskola.t-online.hu e-mail címre 2023.06.16-ig

Felvételi követelmény:

• legalább 5 magyar nyelvű musical vagy operett dal (zenei alapot vagy kottát a felvételizőnek kell hoznia)
  • legalább 5 különböző hangulatú vers
  • legalább 5 klasszikus, modern monológ
  • alapfokú tánctudás
  • érettségi végzettség
  • foglalkozás-egészségügyi (nem háziorvosi) szakellátó hely által kiállított szakmai alkalmassági orvosi vélemény, hogy a felvételiző alkalmas a színészi szakmára

A felvételi meghallgatásra az alábbiakat szükséges hozni:

• kézzel írott önéletrajz
  • zenei alap vagy kotta
  • a felvételire választott anyagok listája
  • érettségi bizonyítvány másolata
  • foglalkozás-egészségügyi (nem háziorvosi) szakellátó hely által kiállított szakmai alkalmassági orvosi vélemény eredeti példánya, hogy a felvételiző alkalmas a színészi szakmára
  • a felvételi meghallgatás díja: 3.000.-Ft, a helyszínen készpénzben fizetendő

Előzetes tájékoztatás:

Képzési forma: Iskolarendszeren kívüli felnőttképzés

A felvett növendékeknek korlátozott számban havi 40.000.-Ft-ért szállást tudunk biztosítani.

A 2023. szeptemberében induló színész II. (színházi és filmszínész) képzés vezetői:

Malek Andrea, Szabó P. Szilveszter

Engedély szám: E/2021/000135

FELVÉTELT HIRDET

A VOKE VASUTAS ZENEISKOLA ÉS A BUDAPESTI OPERETTSZÍNHÁZ

A KÖZÖSEN MŰKÖDTETETT PESTI BROADWAY MUSICAL STÚDIÓJÁBA

OPERETT ÉS MUSICAL SZÍNÉSZ II. SZAKKÉPESÍTÉST MEGALAPOZÓ KÉPZÉSÉRE

Képzési idő:

Színész II. (Színházi és filmszínész): 2 év (960 óra)

Jelentkezési határidő: 2023. június 2.

A felvételi időpontja: 2023. június 5. 08:30 óra

08:30-09:00 óráig regisztráció

09:00-10:00 óráig tánctanárok irányításával mozgáskoordináció és tánckészség fölmérése

10:00 órától egyéni meghallgatások

A felvételi helyszíne: Budapesti Operettszínház Házi Színpad (1065 Budapest Nagymező utca 17.)

(Bejárat a Mozsár utcai művészbejáró felől)

Jelentkezés módja: a www.vasutaszeneiskola.hu honlapról letölthető jelentkezési lap kitöltése és elküldése a titkarsag@zeneiskola.t-online.hu e-mail címre 2023.06.02-ig

Felvételi követelmény:

• legalább 5 különböző hangulatú vers
  • legalább 5 klasszikus, modern monológ
  • tánctanárok irányításával mozgáskoordináció és tánckészség fölmérése
  • érettségi végzettség

A felvételi meghallgatásra az alábbiakat szükséges hozni:

• kézzel írott önéletrajz
  • zenei alap vagy kotta
  • a felvételire választott anyagok listája
  • érettségi bizonyítvány másolata
  • táncruha
  • a felvételi meghallgatás díja: 3.000.-Ft, a helyszínen készpénzben fizetendő

Előzetes tájékoztatás:

Képzési forma: Iskolarendszeren kívüli felnőttképzés

Malek Andrea, Szabó P. Szilveszter

KÉPZÉSI FORMA: ISKOLARENDSZEREN KÍVÜLI FELNŐTTKÉPZÉS

A Pesti Broadway Stúdióban a hatályos jogszabályoknak megfelelően, engedélyezett formában, a színészképzés programkövetelménye alapján folyik a felnőttképzés.

A sikeres modulzáró vizsgákat követően az intézmény Képzési tanúsítványt állít ki, mely az adott képzés elvégzésének igazolására szolgál, és szükséges a képesítő vizsgára való jelentkezéshez.

A képesítő vizsgákat a vizsgaközpontok szervezik.

KÉPZÉSI CÉL, MÓDSZER:

Évtizedek óta sikeresen megvalósított célunk, hogy kineveljük az Operettszínház valamint a színházi szakma számára a közeljövő sikeres musical és operett színészeit.

Intézményünk a VOKE Vasutas Zene- és Képzőművészeti Iskola és a Budapesti Operettszínház együttműködésével működő színészképzési (felnőttképzési) intézmény, melynek képzési módszere a színpadi gyakorlaton, valamint a módszeresen felépített egyéni illetve csoportos képességfejlesztésen alapul.

TANTESTÜLET:

Az Operettszínház kiváló művészei, valamint szakterületükön elismert, tapasztalt szakpedagógusok oktatnak.

FINANSZÍROZÁS:

A képzési díj összege:

Színész II. szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzésen: 800.000.-Ft, mely 4 részletben fizetendő

Színész I. szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzésen: 400.000.-Ft, mely 2 részletben fizetendő

Színész II. Képzési program

Színész I. Képzési program