YENTL A KÁLMÁN IMRE TEÁTRUMBAN

2023 június 7-én, 15 órakor került sor a A VOKE Vasutas Zeneiskola Pesti Broadway Musical Stúdió harmadéves évfolyamának színész I. (színházi és filmszínész) szakmai képesítő vizsgaelőadására, a Budapesti Operettszínház Kálmán Imre Teátrumában. Növendékeink Isaac Bashevis Singer-Michel Legrand: Yentl című musicaljét adták elő

A darabot Horváth Patrícia szövegkönyve alapján átdolgozta és rendezte: Szabó P. Szilveszter. A történet 1904-ben, egy lengyelországi kisvárosban kezdődik. Az ortodox zsidó közösség nagy megrökönyödésére Yentl egyetlen vágya az, hogy a férfiakhoz hasonlóan ő is tanulhasson. Mivel ez nem lehetséges, apja halála után elhagyja otthonát és fiúnak öltözve beiratkozik a yeshivába. Beleszeret tanulótársába, Avigdorba, akinek gyönyörű menyasszonya van. A házasság meghiúsul, a bánatos Avigdor azt kéri barátjától, vegye el ő a szép Hadass-t, hogy a lány ne maradjon szégyenben. Yentl – akiről mindenki azt hiszi, hogy fiú – lelki válságba esik.